Göynük Canyon

Göynük Canyon is one of the most beautiful natural wonders from trees, waterfalls and pools for those loving nature sports. Goynuk canyon is 4km away from Goynuk district.

Having approximately 4, 5 km track, you can enjoy and go on a hiking and canyoning with daily trips. An important part of Lycian wall passes through Goynuk canyon. Goynuk canyon is also the most suitable camp site available and the place to meet the needs.

Through Goynuk canyon, there are natural pools and lagoons. At the end of the track, you can swim in ice cold water or you can climb up the rocks to see the waterfalls.
Göynük kanyonu yolu boyunca tatilciler için serinlemek üzere doğal havuzlar ve göletler bulunmaktadır. Kanyonun sonunda ise esas kanyona gelinir ve burada gerek buz gibi sularda yüzerek serinleyebilir, gerek kayalardan yürüyerek kanyonun daha yukarılarına gidilebilir ve şelaleleri görebilirsiniz. Göynük Kanyonu Nisan 2009'da tesisleştirilmiş ve profesyonel olarak turizme hizmet vermeye başlamıştır.

Tesiste Kanyona girişler için güvenlik ekipmanları sağlanmakta ve ayrıca rehberli turlar düzenlenmektedir. Kanyonun hemen girişinde ayrıca çeşitli büfeler, restoran ve muhtelif tesisler mevcuttur.

Göynük Kanyonu'na Ulaşım

Göynük Kanyonu'na Nasıl Gidilir?

Göynük Kanyonu'na Göynük'ten yaklaşık 45 dakikalık bir yürüyüş veya Göynük'ten jip, dört tekerlekli safari veya motosiklet gibi araçlar kiralanarak ulaşım sağlanmaktadır. Ayrıca, Göynük Belediyesi'nin saat başı hareket eden kanyon otobüsü de diğer bir alternatiftir. Bu şekilde vadinin başına kadar gelinebilmekte olup sonrasında yaklaşık 2-3 km.lik bir dağ yolu yürünerek Göynük Kanyonu'na ulaşılmaktadır.